KontaktyReferenceKe staženíGalerie
Hledat:
Rady a návody
Kalibrace monitoru:
Další důležitou částí předtiskové přípravy je správná kalibrace monitoru, jelikož výsledný tisk bude vypadat barevně i jasově shodně s obrazem na monitoru, pouze pokud je monitor správně nastaven. Pro naši práci používáme kalibrační kolorimetrickou sondu, tak abychom zajistili maximální věrnost připravovaných podkladů s výsledným tiskem. K tomu, aby jste si i vy mohli svůj monitor nastavit k co možná nejvěrnějšímu náhledu v porovnání s realitou, jsme pro vás připravili kalibrační obrazec, který si mužete stáhnout zde a poté si jej vypůjčit na naší provozovně a monitor si tak „okometricky“ nastavit i u vás doma.
Příprava fotgrafií pro tisk:
Pro účely velkoformátového tisku je z hlediska kvality výstupu zásadním kritériem rozlišení fotografie, která bude tištěna. Princip tisku, velmi zjednodušeně řečeno, totiž spočívá v umísťování jednotlivých drobných bodů fotografie těsně vedle sebe na papírový podklad a čím vetší je rozlišení digitální fotografie, tím kvalitnější tisk lze provést.

V praxi lze za standard vysoce kvalitního tisku považovat tiskové rozlišení 300 dpi, které v metrickém systému odpovídá 120 bodům/cm. Za rozumné minimum lze potom považovat tiskové rozlišení 150 dpi.
Pro jednoduchou orientaci jsme pro Vás připravili tabulku doporučených rozlišení vašich digitálních fotografií v závislosti na kvalitě tisku. Rozlišení jsou vypočtena pro standardní rozměry papíru, přičemž rozměry jsou indikativní a tisknout lze prakticky libovolné formáty.
Podklady pro tisk je možné připravovat ve všech běžných formátech, jako jsou JPG, TIF, PSD, PDF, apod. Technické výkresy z CAD aplikaci doporučujeme připravovat rovněž do formátu PDF. Fotografie nepřevádějte do CMYK, ale ponechávejte je v RGB. Je jedno v jakém barevném prostoru máte fotografii zpracovanou, ale je důležité definici barevného prostoru ukládat do obrázku při jeho ukládání na disk. Pokud není v obrázku taková informace uložena, lze sice předpokládat některý z běžných barevných prostorů výsledná berevnost se ale může výrazně lišit.
Zde si můžete stáhnout kalibrační obrazec
Proof view:
Pokud používáte některý ze softwarových produktů, který kromě správy barev umožňuje proof, pak je možné si po nastavení vybraného ICC profilu pro daný papír udělat představu o tom, jak zhruba bude tisk na papiíře vypadat.
Zde si můžete stáhnout soubor ICC profilů pro námi používaná media.
Vítejte !!! Chcete zážít nekompromisní kvalitu vašeho tisku? Jste tu správně.
Zásady přípravy podkladů
Detaily v sekci NÁVODY
Ulozit vč. barevného profilu
Ponechat data v RGB
Upravit obrázek dle libosti
Kalibrovat monitor
Pokud si nejste jisti jak na přípravu podkladů, nezoufejte a napište nám. Rádi Vám s přípravou pomůžeme.

Napište
nám ...
Zaslat v max. rozlišení
Kontrolní náhled (ICC níže)
ICC profil Canon Satin
ICC profil plátno Canon
ICC profil Canon Gloss
Kalibrační obrazec
Podklady ke stažení
FTP -
FTP - přístup dohodou
Zaslání přes Uschovna.cz
Zaslání dat k tisku
Zaslání prostřednitvím Emailu
Osobní předání (USB, CD, ...)
Fotografickytisk.cz